ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3865176
*
nr 386 5176
Pigtittare
längd (a)
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 22:18:33
1
100 kr
9/11 20:09:28
2
150 kr
10/11 23:29:12
3
200 kr
12/11 13:06:17
4
Vinnande bud
13/11 11:10:06
5
300 kr
14/11 12:20:54
1
400 kr
14/11 12:21:35
1
500 kr
14/11 12:22:31
1
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:57
-
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:04
*
Pigtittare
nr 386 5176
Pigtittare
längd (a)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/11 22:18:33 | 1 | 100 kr |
| 9/11 20:09:28 | 2 | 150 kr |
| 10/11 23:29:12 | 3 | 200 kr |
| 12/11 13:06:17 | 4 | Vinnande bud |
| 13/11 11:10:06 | 5 | 300 kr |
| 14/11 12:20:54 | 1 | 400 kr |
| 14/11 12:21:35 | 1 | 500 kr |
| 14/11 12:22:31 | 1 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:57 -
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:04



